dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Siltas zeķes un džemperi


Silto džemperu dienas kampaņa rosina sadarboties, lai mazinātu klimata pārmaiņas. Kampaņas pirmsākums meklējams 2005.gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības – piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

...
2018-02-22 11:16  |  Skatīts: 92x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Sēnes stāsts


Rauga pankūku stāsts sākās jau iepriekšējā nedēļā, kad pagarinātās dienas grupiņas bērni lasīja info par raugu – sēni. Pirmdien, 19.februārī rauga stāsts turpinājās. Raugu izgaršoja. Visiem šī sēne lika vaigiem saviebties, vienīgi garām skrejošā skolotāja Silvija teica – tā ir manta. Bērni vēroja kā sēne atdzīvojas, jo tā bija sasaldēta. Iejauca rauga mīklu, sasedza to, lai ir silti. Šad un tad paskatījās, vai tā elpo. Elpoja, jo mīklas palika vairāk. Tas nozīmē, ka raugs ir dzīvs un tā veidojas mūsu maizīte. Visi bērni gribēja piedalīties pankūku gatavošanas procesā –ielikt pannā savu mīklas plācenīti, izcept to, nogaršot kopā ar sarūpēto ābolu-aroniju ievārījumu, pirms tam saklājot galdu kā viesībās. Neizpalika arī audzinošais moments – pēc sevis sakārtot vidi un nomazgāt savus traukus. Paldies par kopā gatavošanu un kopā būšanu. Aizkadrā par palīgiem darbojās ekoskolas brīvprātīgie.

...
2018-02-21 15:34  |  Skatīts: 88x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Lietu otrā dzīve


12.februāra pēcpusdienā pagarinātās dienas grupiņas bērni ar ekoskolas skolnieces Kristiānas un skolotājas Sandras palīdzību vinilplatei piešķīra otru dzīvi. Vinilpates mājās un skolas mācību procesā vairs neizmanto, jo tehnoloģijas tās ir aizvietojušas. Kā bērni teica: "Pie vecmammas esmu redzējis, bet nezinu kam tās kalpo." Lai šo plastisko materiālu nemest laukā, ekoskola piedāvāja uz plītiņas virsmas sakarsēt, kamēr karsta ar šķērēm sagriezt, ātri izveidot formu un ar karsto līmi pielīmēt pie pamatnes. Pagarinātās dienas grupiņas bērni tika pie rakstāmrīku un pat mobilās ierīces organizatoriem. Paldies par zaļu darbu!

...
2018-02-21 10:56  |  Skatīts: 86x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pasaules dabas fonds meklē klimata vēstniekus


Kā ik katru gadu, arī šogad Pasaules Dabas Fonds (PDF) aicina svinēt Zemes stundu. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas un institūcijas tiek mudinātas simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tā paužot savu atbalstu vides problēmu risināšanai. Elektrības izslēgšana ir simbolisks žests, lai saliedētu sabiedrību un iniciētu plašākas pārmaiņas un, līdzīgi kā Jaunais gads, Zemes stunda tiek svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika zonu plānojumam.

...
2018-02-20 09:45  |  Skatīts: 74x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Uzvelc silto džemperi, zeķes un izglāb pasauli arī tu!


Šī gada 16. februārī skolas, uzņēmumi un citas organizācijas ir aicināti piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”. Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā skolas nedaudz samazina temperatūru telpās, un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, zeķes, kas arī simboliskā veidā apliecina atbalstu iniciatīvai. Papildus tam skolas organizē arī dažādus citus izglītojošus pasākumus un integrē klimata pārmaiņu tēmu mācību stundās.

...
2018-02-09 14:10  |  Skatīts: 94x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Rūpes par lidojošiem draugiem. FOTO


Visierastākās, protams, ir koka barotavas. Dricānu sākumskolas skolēni gatavoja barotavas no otrreizējiem materiāliem. Viens no būtiskākajiem kritērijiem uz ko audzinātājas lika uzsvaru, lai putns var tikt viegli ielidot iekšā, viegli paņemt sarūpēto barību. Jo barotava ir brīvāka, jo viņam vieglāk ir piekļūt klāt barībai.
...
2018-02-07 11:41  |  Skatīts: 99x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


EKOpadome aicina izsapņot sapni


 

Ikdienas dzīvē izmantojam daudzas lietas, bet daudzas palikušās lietas mēs vienkārši izmetam. Kāds tās var sakrāt, kāds var sašķirot un izmest, taču ir iespējams radīt no tiem kaut ko jaunu, interesantu vai noderīgu. Dricānu ekopadome aicina skolēnus no 1.–12.klasei piedalīties radošā konkursā „Zaļie sapņi”.

...
2018-01-09 14:40  |  Skatīts: 148x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Par aktīvu darbošanos


Pateicoties 2., 3., 8. un 12.klases skolēnu aktīvai darbībai LOB skolu programmā "Putni un mēs" 2016./2017.m.g. Dricānu vidusskola saņēma diplomu par aktīvu dalību tajā.

...
2018-01-08 20:35  |  Skatīts: 142x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Ziemassvētku brīnumus gaidot un radot! FOTO


     Sākoties Adventa laikam, mēs visi savās sirsniņās neapzināti gaidām brīnumu un arī sagaidām, ja paši to radām un tam ticam. Jauki, ka varējām šajā gaidīšanas, radīšanas un došanas laikā sapulcēties un radīt brīnumus kopā Ziemassvētku tirdziņā 21.decembrī. Dricānu vidusskolas saime Ziemassvētku tirdziņu rīko kopš 2010.gada. Šoreiz tirgošanos rīkojām nevis skolā, bet Dricānu KN. Skolēni kopā ar vecākiem varēja pārdot, pirkt par draudzīgām cenām pašdarinātas lietas – rokdarbus, kārumus, apsveikumus, rotājumus-, kā arī padomāt par produkcijas iepakojuma veidu. Tādējādi skola veicina sadarbību starp bērniem un vecākiem, kā ikdienā reizēm mēdz pietrūkt.

...
2017-12-27 14:31  |  Skatīts: 205x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Ziemassvētkus atrast savā sirdī!


2017-12-22 08:56  |  Skatīts: 69x         Ieteikt draugiem       TweetMe