dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Domā "zaļi" un nes gaismu Latvijai


Gatavojoties Latvijas Republikas simtgades svinībām no 1. oktobra līdz 5. novembrim Likteņdārzs aicināja Latvijas skolu skolēnus veidot klasi pārstāvošās komandas, kopīgi vākt parafīnu un vecās sveces, lai piedalītos konkursā par lielāko novada sveci. Konkurss ir noslēdzies ar necerēti lielu atsaucību – tajā piedalījās 150 klases no 74 Latvijas skolām, kopā savācot

...
2018-11-12 14:48  |  Skatīts: 22x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Rīcības nedēļa 2018


Ekoskolu Rīcības dienas ir plaša ikgadēja vides kampaņa Latvijā, kurā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skola, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu mainīt priekšstatus un paradumus veselākas vides vārdā. Šogad kampaņa notiks no 29. oktobra līdz 4. novembrim un vienos vairāk nekā 43 600 skolēnu un 5200 pedagogu.

...
2018-10-26 13:57  |  Skatīts: 44x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dricānu vidusskolai piešķirts Latvijas Ekoskolas sertifikāts


14. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana.
...
2018-10-11 18:34  |  Skatīts: 44x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Zaļākā klase 2018


Visu mācību gadu krājot zaļos punktus ekopadome ir noskaidrojusi Zaļākos skolēnus, Zaļāko pedagogu un Zaļāko klasi 2018. Lai nopelnītu zaļos punktus bij jādara zaļi darbi - jāvāc izlietotās baterijas, makulatūra, PET pudeles, PET korķi, saldējuma kociņi. Zaļākais skolēns sākumskolas posmā, kas sakrājis 101 zaļo punktu ir

...
2018-06-13 12:50  |  Skatīts: 210x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Atkritumiem pa pēdām ar ENDOMONDO


Atkritumiem pa pēdām ar ENDOMONDO. Daudzi skolēni, ciemiņi uzdod jautājumu: „Kāpēc ENDOMONDO?”. Atkritumi ir ekoskolas šī gada tēma, bet skolēniem ļoti patīk telefoni, dažādas lietotnes, sociālie tīkli, inovatīvs. Tāpēc radās doma - abas šīs būtiskās lietas apvienot vienā.

...
2018-05-02 16:13  |  Skatīts: 194x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


PŪPOLIŅI, PŪPOLIŅI, PAVASARA PAUDĒJIŅI…


            Saistot mācības ar reālo dzīvi, kad I.Cīrules stāstā izlasījām pūpoliņa vārdus: “Es gribu atkal redzēt dārzu, tur tagad zied daudz puķu”, nolēmām, ka arī mums nevis jāizmet, bet jāiet laukā un jāiestāda pūpolu zari, kuri, saknītes izaudzējuši, jau sen šo mirkli gaida.

...
2018-04-25 18:23  |  Skatīts: 253x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Konkurss "Zaļie sapņi" noslēdzies


Stacijas pamatskolas 7.klases glezna "Sagaidot zaļos sapņus" un Rugāju novada vidusskolas 7.klases glezna "Par pavasari" saņem 1.vietu. Paldies skolēniem par radošo darbu, pedagogiem par atbalstu! Lai zaļi darbi pavasarī!

 

2018-04-17 20:02  |  Skatīts: 125x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


ATKRITUMIEM PA PĒDĀM


2018-04-01 18:29  |  Skatīts: 214x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Siltas zeķes un džemperi


Silto džemperu dienas kampaņa rosina sadarboties, lai mazinātu klimata pārmaiņas. Kampaņas pirmsākums meklējams 2005.gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības – piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

...
2018-02-22 11:16  |  Skatīts: 262x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Sēnes stāsts


Rauga pankūku stāsts sākās jau iepriekšējā nedēļā, kad pagarinātās dienas grupiņas bērni lasīja info par raugu – sēni. Pirmdien, 19.februārī rauga stāsts turpinājās. Raugu izgaršoja. Visiem šī sēne lika vaigiem saviebties, vienīgi garām skrejošā skolotāja Silvija teica – tā ir manta. Bērni vēroja kā sēne atdzīvojas, jo tā bija sasaldēta. Iejauca rauga mīklu, sasedza to, lai ir silti. Šad un tad paskatījās, vai tā elpo. Elpoja, jo mīklas palika vairāk. Tas nozīmē, ka raugs ir dzīvs un tā veidojas mūsu maizīte. Visi bērni gribēja piedalīties pankūku gatavošanas procesā –ielikt pannā savu mīklas plācenīti, izcept to, nogaršot kopā ar sarūpēto ābolu-aroniju ievārījumu, pirms tam saklājot galdu kā viesībās. Neizpalika arī audzinošais moments – pēc sevis sakārtot vidi un nomazgāt savus traukus. Paldies par kopā gatavošanu un kopā būšanu. Aizkadrā par palīgiem darbojās ekoskolas brīvprātīgie.

...
2018-02-21 15:34  |  Skatīts: 255x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.