dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Zaļākā klase 2018


Visu mācību gadu krājot zaļos punktus ekopadome ir noskaidrojusi Zaļākos skolēnus, Zaļāko pedagogu un Zaļāko klasi 2018. Lai nopelnītu zaļos punktus bij jādara zaļi darbi - jāvāc izlietotās baterijas, makulatūra, PET pudeles, PET korķi, saldējuma kociņi. Zaļākais skolēns sākumskolas posmā, kas sakrājis 101 zaļo punktu ir

...
2018-06-13 12:50  |  Skatīts: 157x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Atkritumiem pa pēdām ar ENDOMONDO


Atkritumiem pa pēdām ar ENDOMONDO. Daudzi skolēni, ciemiņi uzdod jautājumu: „Kāpēc ENDOMONDO?”. Atkritumi ir ekoskolas šī gada tēma, bet skolēniem ļoti patīk telefoni, dažādas lietotnes, sociālie tīkli, inovatīvs. Tāpēc radās doma - abas šīs būtiskās lietas apvienot vienā.

...
2018-05-02 16:13  |  Skatīts: 157x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


PŪPOLIŅI, PŪPOLIŅI, PAVASARA PAUDĒJIŅI…


            Saistot mācības ar reālo dzīvi, kad I.Cīrules stāstā izlasījām pūpoliņa vārdus: “Es gribu atkal redzēt dārzu, tur tagad zied daudz puķu”, nolēmām, ka arī mums nevis jāizmet, bet jāiet laukā un jāiestāda pūpolu zari, kuri, saknītes izaudzējuši, jau sen šo mirkli gaida.

...
2018-04-25 18:23  |  Skatīts: 181x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Konkurss "Zaļie sapņi" noslēdzies


Stacijas pamatskolas 7.klases glezna "Sagaidot zaļos sapņus" un Rugāju novada vidusskolas 7.klases glezna "Par pavasari" saņem 1.vietu. Paldies skolēniem par radošo darbu, pedagogiem par atbalstu! Lai zaļi darbi pavasarī!

 

2018-04-17 20:02  |  Skatīts: 98x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


ATKRITUMIEM PA PĒDĀM


2018-04-01 18:29  |  Skatīts: 169x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Siltas zeķes un džemperi


Silto džemperu dienas kampaņa rosina sadarboties, lai mazinātu klimata pārmaiņas. Kampaņas pirmsākums meklējams 2005.gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības – piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

...
2018-02-22 11:16  |  Skatīts: 226x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Sēnes stāsts


Rauga pankūku stāsts sākās jau iepriekšējā nedēļā, kad pagarinātās dienas grupiņas bērni lasīja info par raugu – sēni. Pirmdien, 19.februārī rauga stāsts turpinājās. Raugu izgaršoja. Visiem šī sēne lika vaigiem saviebties, vienīgi garām skrejošā skolotāja Silvija teica – tā ir manta. Bērni vēroja kā sēne atdzīvojas, jo tā bija sasaldēta. Iejauca rauga mīklu, sasedza to, lai ir silti. Šad un tad paskatījās, vai tā elpo. Elpoja, jo mīklas palika vairāk. Tas nozīmē, ka raugs ir dzīvs un tā veidojas mūsu maizīte. Visi bērni gribēja piedalīties pankūku gatavošanas procesā –ielikt pannā savu mīklas plācenīti, izcept to, nogaršot kopā ar sarūpēto ābolu-aroniju ievārījumu, pirms tam saklājot galdu kā viesībās. Neizpalika arī audzinošais moments – pēc sevis sakārtot vidi un nomazgāt savus traukus. Paldies par kopā gatavošanu un kopā būšanu. Aizkadrā par palīgiem darbojās ekoskolas brīvprātīgie.

...
2018-02-21 15:34  |  Skatīts: 215x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Lietu otrā dzīve


12.februāra pēcpusdienā pagarinātās dienas grupiņas bērni ar ekoskolas skolnieces Kristiānas un skolotājas Sandras palīdzību vinilplatei piešķīra otru dzīvi. Vinilpates mājās un skolas mācību procesā vairs neizmanto, jo tehnoloģijas tās ir aizvietojušas. Kā bērni teica: "Pie vecmammas esmu redzējis, bet nezinu kam tās kalpo." Lai šo plastisko materiālu nemest laukā, ekoskola piedāvāja uz plītiņas virsmas sakarsēt, kamēr karsta ar šķērēm sagriezt, ātri izveidot formu un ar karsto līmi pielīmēt pie pamatnes. Pagarinātās dienas grupiņas bērni tika pie rakstāmrīku un pat mobilās ierīces organizatoriem. Paldies par zaļu darbu!

...
2018-02-21 10:56  |  Skatīts: 237x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pasaules dabas fonds meklē klimata vēstniekus


Kā ik katru gadu, arī šogad Pasaules Dabas Fonds (PDF) aicina svinēt Zemes stundu. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi, organizācijas un institūcijas tiek mudinātas simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tā paužot savu atbalstu vides problēmu risināšanai. Elektrības izslēgšana ir simbolisks žests, lai saliedētu sabiedrību un iniciētu plašākas pārmaiņas un, līdzīgi kā Jaunais gads, Zemes stunda tiek svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika zonu plānojumam.

...
2018-02-20 09:45  |  Skatīts: 176x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Uzvelc silto džemperi, zeķes un izglāb pasauli arī tu!


Šī gada 16. februārī skolas, uzņēmumi un citas organizācijas ir aicināti piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”. Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Silto džemperu dienā skolas nedaudz samazina temperatūru telpās, un visi ir aicināti uzvilkt siltāku džemperi, zeķes, kas arī simboliskā veidā apliecina atbalstu iniciatīvai. Papildus tam skolas organizē arī dažādus citus izglītojošus pasākumus un integrē klimata pārmaiņu tēmu mācību stundās.

...
2018-02-09 14:10  |  Skatīts: 212x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.