dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

TEHNISKĀ DIENA DRICĀNU VIDUSSKOLĀ


            Ceturtdien, 31.janvārī ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā tika organizēta tehniskā diena “KOKOSANA”: kopā konstruējam savu namu

           Sadarbībā ar Izglītības un inovāciju centra “LoDe” komandu Dricānu vidusskolā tika organizēta tehniskā diena skolas 6.-9.klašu izglītojamajiem.

       Visas dienas garumā skolēni darbojās 2 tehniski radošajās darbnīcās, kurās nācās ne tikai radoši izpausties un tehniski konstruēt, bet arī attīstīt sadarbības prasmes un darboties komandās, vajadzēja izplānot, konstruēt un “uzbūvēt” namu.

        6.-7.klašu skolēni no finiera, zariņiem un citiem kokmateriāliem veidoja divstāvu namiņus kāmīšiem. Visas detaļas pirms mājas konstrukcijas salikšanas, pašiem nācās arī atbilstoši apstrādāt. 8.-9.klašu skolēniem uzdevums bija nedaudz sarežģītāks – viņiem namiņus nācās konstruēt no koka klucīšiem, finiera plāksnēm un citiem kokmateriāliem. Arī šim darbam bija nepieciešamas kokmateriālu apstrādāšanas prasmes un dažādas tehniskas zināšanas, lai uzkonstruētie namiņi nesabruktu un būtu izturīgi.

       Skolēni aktīvi iesaistoties, atraktīvi izglītojās, veidoja komandas garu, attīstīja sacensību prieku un kopumā veicināja interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās viennozīmīgi ir perspektīvas. Viennozīmīgi šāds pasākums skolā veicināja radošu pieeju izglītībai, kā arī karjeras izvēli!

...
2019-02-01 09:11  |  Skatīts: 148x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dalība ELEKTRONIKAS DIENĀ 2018


     15.novembrī Dricānu vidusskolas  pārstāvis Daniels Kazuševs piedalījās ELEKTRONIKAS DIENĀ 2018 Rīgā.

       Jau piekto gadu pēc kārtas ELEKTRONIKAS DIENĀS pulcējas kopā interesenti no visas valsts, lai piedalītos Latvijas daudzsološāko jauno elektroniķu sacensībās, spraigās robotu cīņās un iepazītu inovatīvi jauno uzņēmumu izgudrojumus. Tāpat arī dalībniekiem visas dienas garumā tika novadītas vairākas aizraujošas radošas darbnīcas.

       Elektronikas dienu 2018 īpašāku padara fakts, ka šis mācību gads Latvijā ir pasludināts par Fizikas gadu, pievēršot papildu uzmanību fizikas mācību priekšmeta apguvei skolās. Tāpēc LIELS PALDIES mūsu fizikas skolotājam Jānim Ikstenam, kurš veicina skolēnu interesi par savu mācību priekšmetu ne tikai mācību stundās, bet arī interešu izglītības nodarbībās un ārpusstundu pasākumos!

...
Skatīts: 72x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Radošās darbnīcas "Būvēsim sapņu māju!"


    ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā arī 2018./ 2019.mācību gadā ir ieplānotas 2 radošās darbnīcas STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika)  un vides jomā sākumskolas un pamatskolas izglītojamajiem.

    Ceturtdien, 29.novembrī sadarbībā ar Izglītības un inovāciju attīstības centra “LoDe” pārstāvēm Dricānu vidusskolā notika pirmā radošā darbnīca “Būvēsim sapņu māju” 4.-5.klašu izglītojamajiem.

     Darbnīcās izglītojamiem bija uzdevums, no otrreiz izmantojamajiem materiāliem konstruēt savu sapņu māju. Darbojoties grupās, skolēni radīja kopējus darbus, vienlaicīgi attīstot savas spējas un talantus, kā arī iegūstot zināšanas konkrētajā jomā.

   Nodarbības iesākumā radošo darbnīcu vadītājas Lolita un Elvita sniedza nelielu prezentāciju par to, kādi ir priekšnoteikumi, lai veiksmīgi uzbūvētu māju, kurā var dzīvot. Parādīja,  kādi ir arhitektūras stili un kādas mēdz būt sapņu mājas ne tikai iedomās, bet arī realitātē – pasaulē un tepat Latvijā.

    Iedvesmojoties no redzētā un dzirdētā, skolēni tika aicināti īstenot savas ieceres un uzbūvēt māju. Vairāku stundu garumā skolēni aizrautīgi darbojās, izmantojot dažnedažādākos otrreizējās pārstrādes materiālus. Jāteic, ka bērnu fantāzija un izdoma ir vienreizēja, jo rezultātā tapa krāšņas sapņu mājas! Nodarbības noslēgumā katrs prezentēja savu veikumu.

Atbildīgā par projekta ieviešanu skolā I.Vilcāne

...
Skatīts: 94x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


MACĪBU VIZĪTE bērnu zinātnes centrā TEHNOANNAS PAGRABI


   OTRDIEN, 16.oktobrī  Dricānu vidusskolas 4.-6.klases skolēni ESF projekta "ATBALSTS IZGLĪTOJAMO INDIVIDUĀLO KOMPETENČU ATTĪSTĪBAI" (projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros devās MĀCĪBU  VIZĪTĒ uz bērnu zinātnes centru TEHNOANNAS  PAGARABI Rīgā.

       Mācību vizītes laikā skolēniem bija iespēja piedalīties ne tikai aizraujošās nodarbībās Rīgas bērnu zinātnes centrā, bet arī tematiskā ekskursijā ar gidu  Likteņdārzā  Kokneses pagastā.

      Bērnu zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi” tika piedāvātas vairākas izglītojošas, zinātni popularizējošas interaktīvas izstādes, kurās apvienojās pedagoģija, zinātne un māksla. Centra  apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja novērot, kā atdzīvojas rotaļlietas un darbojas modeļi un objekti, kas ļauj iepazīt cilvēka maņu orgānu darbību – greizie spoguļi, māja bez sienām, kaleidoskopi, planetārijs un daudz kas cits. Radās iespēja iepazīt sevi un apkārtējo pasauli, darbojoties dažādās izzinošās atrakcijās, uzdevumos un spēlēs. Priecēja tas, ka skolēni nodarbību laikā darbojās ar lielu interesi, aizrautību un sajūsmu, jo viss, arī netveramais un mākslinieciskais, tika pamatots eksaktās un dabas zinātnēs.

       Bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” ekspozīcijas ir ne tikai kā "ideju banka" skolu pedagogiem, bet tās ir arī iedvesmas avots ģimenēm un konsultāciju vieta dažādu profesiju pārstāvjiem.

...
2018-10-19 11:10  |  Skatīts: 142x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


6.klases MEŽA EKSPEDĪCIJA


     Lai dažādotu dabaszinību apguves mācību procesu un apgūtu zināšanas par meža nozīmi un kopšanu Latvijā, 15.septembrī Dricānu vidusskolas 6.klases skolēni kopā ar skolotāju Ilonu Vilcāni  dabaszinību stundu ietvaros devās  MĀCĪBU  VIZĪTĒ uz kokaudzētavu z/s “Taudejāņi” Lendžu pagastā, kur  piedalījās mācību nodarbībās ar demonstrāciju “Meža ekspedīcija kopā ar Latvijas Valsts Meži”.

Pirms došanās ekspedīcijā skolēniem tika novadītas ievadnodarbības, veikta drošības instruktāža un atbilstoši sagatavošanās darbi.

            Ļoti paveicās, ka ekspedīcijas dienā spīdēja silta saulīte un bija tīri vasarīgi laikapstākļi! Ierodoties Taudejāņu mežā, ekspedīcijas dalībniekus sagaidīja “Latvijas Valsts Meži” pārstāvis, kurš informēja par norises gaitu un izsniedza katram speciāli sagatavotu ekspedīcijas darba burtnīcu, zīmuli un aproci.

            Ekspedīcija sastāvēja no 10 stacijām, kuras bija jāatrod, orientējoties mežā pēc speciālām norādēm. Katrā stacijā sagaidīja kāds “Latvijas Valsts Meži” darbinieks, kurš rosināja skolēnus aktīvi darboties, gūt jaunas zināšanas, prasmes un sadarboties. Katrā stacijā bija jāveic dažādi, stacijas nosaukumam atbilstoši uzdevumi:

  1. Iepazīstam meža zinātni!
  2. Skaitām kokus!
  3. Kopjam jaunaudzes!
  4. Retinām mežu!
  5. Mērām koku augstumu!
  6. Aizsargājam mežu!
  7. Atklājam koksnes produktus!
  8. Atpūšamies dabā!
  9. Būvējam zaļi!
  10. Nosakām koku vecumu!                                  

         Ekspedīcijas noslēgumā visi dalībnieki varēja baudīt pikniku. Kopumā meža ekspedīcija bija ne tikai izglītojošs un izzinošs pasākums, bet arī jauka iespēja atpūsties un nepiespiesti mācīties neierastā vidē. PALDIES “Latvijas Valsts Meži” par sagādāto iespēju un lielisko organizāciju!

Dabaszinību skolotāja Ilona Vilcāne

...
Skatīts: 251x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


FESTIVĀLS "LAIKMETU SPĒLES" Dricānu vidusskolā


      Ceturtdien, 24.maijā ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā sadarbībā ar Rēzeknes teātri “Joriks” notika festivāls “Laikmetu spēles”

        Festivāls tika organizēts kā vienas dienas pasākums Dricānu vidusskolas sākumskolas un pamatskolas izglītojamajiem ar dažādiem  sasniegumiem, ietverot sevī starpdisciplināro mācīšanos: vēsture, literatūra, mūzika, teātris. Dricānu vidusskolas 4.-8.klašu skolēniem piebiedrojās arī kaimiņu skolu – Gaigalavas pamatskolas un Audriņu pamatskolas skolēni.

     Festivāla mērķis - attīstīt sadarbības un radošās prasmes, ieverot sevī starpdisciplināru mācīšanos multidisciplinārajā jomā, aktualizējot talantu un spēju pilnveidošanu un attīstīšanu, tādējādi  iegūstot zināšanas un prasmes vēstures, literatūras, mūzikas un aktiermākslas jomā.

   Diena iesākās ar kopējo iepazīšanos, iesildīšanos un ice-breaking vingrinājumiem. Pēc tam treneri Kārlis Tols, Kārlis Derums, Elīna Zujāne un Laura Atelsone, kuri katrs bija iejutušies kādā tēlā, sadalīja visus dalībnieku 4 grupās.

      Visas dienas garumā skolēni darbojās četrās radošajās darbnīcās, kurās, paši aktīvi iesaistoties, atraktīvi izglītojās, veidoja komandas garu un attīstīja savas radošās spējas un talantus. 

...
Skatīts: 214x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


RADOŠĀS DARBNĪCAS


      ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā 2017./ 2018.mācību gada 2.semestrī bija ieplānotas 2 radošās darbnīcas STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika)  un vides jomā sākumskolas un pamatskolas izglītojamajiem.

...
Skatīts: 307x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


6.klases DIAGNOSTICĒJOŠAIS DARBS DABASZINĪBĀS tiek veikts TIEŠSAISTĒ


      DRICĀNU VIDUSSKOLA ir viena no 234  mācību iestādēm, kas izmanto mūsdienīgu pieeju skolēnu zināšanu pārbaudē un 6.klases DIAGNOSTICĒJOŠO DARBU DABASZINĪBĀS jau otro gadu veic TIEŠSAISTĒ.

      Šī gada 6. martā iespēju diagnosticējošo darbu dabaszinībās 6. klasei kārtot tiešsaistē izglītības portālā Uzdevumi.lv izmantoja 234 skolas visā Latvijā, un kopumā digitālā formātā darbu aizvadīja 7674 skolēni jeb 44% no Latvijas sestklasniekiem (salīdzinājumam - 2017. gadā tiešsaistes darbā piedalījās 206 skolas un 5794 skolēni jeb ~36% sestklasnieku).

...
Skatīts: 350x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


MĀCĪBU VIZĪTE Cēsīs


      Pirms pašām pavasara brīvdienām PIEKTDIEN, 9.martā Dricānu vidusskolas 7.-9.klašu skolēni ESF projekta "ATBALSTS IZGLĪTOJAMO INDIVIDUĀLO KOMPETENČU ATTĪSTĪBAI" (projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros devās MĀCĪBU  VIZĪTĒ uz Cēsīm.

      Mācību vizīte sākās ar Cēsu vecpilsētas apskati kopā ar gidi Sigitu Klētnieci, jauniešu mājas apmeklējumu un svaigo kokteiļu un smūtiju degustāciju Veselīgo produktu fabrikā.

    Dienas turpinājumā visi devās uz mācību nodarbībām Cēsu Zinātkāres centrā ZINOO. Zinātkāres centra "ZINOO Cēsis" mērķis ir atraisīt cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. 

   

...
2018-03-12 14:55  |  Skatīts: 426x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


RADOŠĀS DARBNĪCAS "BŪVĒSIM SAPŅU MĀJU"


   ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā 2017./ 2018.mācību gada 2.semestrī ir ieplānotas 2 radošās darbnīcas STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika)  un vides jomā sākumskolas un pamatskolas izglītojamajiem.

      Piektdien, 26.janvārī sadarbībā ar Rēzeknes novada Maltas Bērnu un jauniešu centru Dricānu vidusskolā notika pirmā radošā darbnīca “Būvēsim sapņu māju” 5.-8.klašu izglītojamajiem.

    Darbnīcās izglītojamiem bija uzdevums no otrreiz izmantojamajiem materiāliem konstruēt māju, tādējādi radot kopēju darbu, attīstot savas spējas un talantus, kā arī iegūstot zināšanas konkrētajā jomā.

     Nodarbības iesākumā radošo darbnīcu vadītājas Inta un Rita sniedza nelielu ieskatu tam, kādi ir priekšnoteikumi veiksmīgai mājas būvniecībai, kādi ir arhitektūras stili un kādas mēdz būt sapņu mājas arī realitātē. Tad skolēni tika aicināti uzskicēt savu sapņu māju un pēc skicēm īstenot savas ieceres, uzbūvējot māju.

  Četru stundu garumā skolēni aizrautīgi darbojās, izmantojot dažnedažādākos otrreizējās pārstrādes materiālus. Jāteic, ka bērnu fantāzija un izdoma ir vienreizēja, jo rezultātā tapa krāšņas sapņu mājas.

...
2018-01-26 13:26  |  Skatīts: 449x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |