Realizēts vides aizsardzības fonda projekts "Vides draugiem un nedraugiem pa pēdām"

Dricānu vidusskolā laika posmā no šī gada 8.marta līdz 30.oktobrim realizēja Rēzeknes novada vides aizsardzības fonda projektu "Vides draugiem un nedraugiem pa pēdām", kura izmaksas sastādīja 2861,94 Eur.

Pateicoties Dricānu viduskolas ekopadomes vairākus gadus veiktajam pētnieciskajam darbam par  pieejamo resursu izmantošanu, tika konstatēts, ka ūdens roku mazgāšanai un papīra dvieļi netiek lietderīgi izmantoti. Projekta ietvaros tika iegādāti un uzstādīti 4 bezkontakta jaucējkrāni jeb ūdens plūsmas ierobežotāji, 2 papīra dvieļu konteineri, kas dozē papīra dvieli, kas uzstādīti pie skolas ēdnīcas. Lai rūpētos par vidi un audzinātu jauniešos atkritumu šķirošanu, skolas iekštelpās ir uzstādīti 4 lielo atkritumu konteineru komplekti (60l) un 3 mācību kabinetos konteineru komplekti (10l). Skolēni aktīvi izmanto šos konteinerus atkritumu šķirošanai. Bioloģijas, ķīmijas un dabaszinātņu stundās iegādātās iekārtas jau esam aprobējuši - noteicām vides piesārņojumu - COkoncentrācija atbilst normai, veicām digitālos mērījumus gaismai, temperatūru, vēja stiprumu un klases skaļumu. Skolā notika arī radošās darbnīcas, orientēšanās, spēļu pēcpusdienas un kopīgas maltītes ieturēšana – izglītojošs un izzinošs darbs. Maija beigās Dricānu vidusskolas iekšpagalmā bija iespēja izglītoties un līdzdarboties kopā ar ainavu arhitekti Veltu Druli. Šāda veida pasākums vienmēr tiek noslēgts ar zupu, kas vārīta uz dzīvās uguns. Lai paspilgtinātu mūsdienu tehnoloģiju un radošuma kopsakarības, skolēniem ir iespējas vizuālās mākslas pulciņā vārīt ziepes, pavasarī (aprīlī) plānota pēcpusdiena “Orientēšanās ar H2O”, kurā izmantosim šajā projektā iegādātos resursus – orientēšanās piramīdas un kompostierus, noteiksim tuvumā esošo ūdens tilpņu ūdens sastāvu, bioloģisku organismu klātbūtni tajā – noskaidrosim ūdens draugus un nedraugus.

Projekta koordinatore Sandra Saulīte

2018-11-29 16:52  |  Skatīts: 52x         Ieteikt draugiem       TweetMe