ČUDI RUDI, MIĶELĪTI!

Jau vairākus gadus septembra beigās Dricānu kultūras nama vadītāja Genovefa sākumskolas skolēnus aicina uz kopīgu Miķeļdienas svinēšanu. Arī šajā rudenī bērni bija ļoti priecīgi par saņemto ielūgumu.

Šoreiz skolēniem bija dots uzdevums – mājās no dabas materiāliem izgatavot Miķeli. Kādas interesantas idejas tur parādījās! Paldies vecākiem par palīdzību! Noteiktajā pēcpusdienā kultūras namā mūs sagaidīja ļoti aktīvs Miķelis. Viņš stāstīja par minēto svētku svinēšanu senāk, iepazīstināja ar ticējumiem, uzdeva mīklas, organizēja rotaļas, cienāja ar āboliem, medusmaizi un siltu tēju, groziņā atradās arī kāda konfekte. Interesantākā likās aktivitāte, kad Miķeļa teikto vajadzēja vizualizēt. Pieliekot klāt audzinātāju idejas, katras klases nelielie priekšnesumi sanāca acij un ausij baudāmi.

Nobeigumā, no līdzi paņemtajiem ziediem un krāsainajām lapām, uzsverot 100 gadu jubileju, veidojām Latvijas karti. Pasākums bērniem ļoti patika. Viņi guva pozitīvas emocijas, lielāku apziņu par to, ka jāzina un jāciena latviešu tautas tradīcijas. “Ja līdz Miķeļiem vēl kokiem nav nobirušas lapas, tad būs vēls pavasaris un priekš Jurģiem nebūs zāles.” Vai piepildīsies pareģojums? Dzīvosim, redzēsim…

Sākumskolas audzinātājas

Ieteikt draugiem       TweetMe