GODALGOTĀS VIETAS Eiropas Dabaszinātņu olimpiādē

Šogad pirmo reizi Dricānu vidusskolas pārstāvji piedalījās Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO), kas ir integrēta, daudznozaru uz praktiskajiem darbiem balstīta olimpiāde.

EUSO uzdevumi ir problēmorientēti, komandas darbā balstīti, kas ļauj dalībniekiem attīstīt gan komandas prasmes, gan izaicināt sevi dabaszinātņu disciplīnās. Olimpiādē var piedalīties jaunieši līdz 17 gadu vecumam. Olimpiādes noslēguma posms katru gadu norisinās citā Eiropas Savienības valstī un no katras dalībvalsts piedalās divas komandas ar trīs dalībniekiem komandā.

Komandas dalībnieku atlase norisinās divās kārtās:
1. kārta norisinās tiešsaistē skolas.lu.lv vidē, tajā tiek atlasīti dalībnieki otrai atlases kārtai.
2. kārta norisinās klātienē LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, kurā katrs dalībnieks pilda visu trīs nozaru (ķīmija, bioloģija, fizika) uzdevumus, pēc šīs atlases kārtas tiek atlasīti 12 skolēni.

2018.gada 12.janvārī notika ES Dabaszinātņu olimpiādes 1.kārta tiešsaistē un no Dricānu vidusskolas tajā piedalījās 4 dalībnieki: Jānis Vespers (9.kl.), Iļja Gruznovs (10.kl.), Iļja jeršovs (10.kl.) un Gvido Igaunis (10.kl.).

Pēc 1.kārtas rezultātiem Rēzeknes un Viļānu novadu apvienībā  JĀNIS VESPERS ieguva 1.VIETU.

3.VIETU sadalīja IĻJA JERŠOVS un GVIDO IGAUNIS.

Jauniešus olimpiādei sagatavoja dabaszinātņu skolotāji Sandra Saulīte, Jānis Ikstens un Ināra Orlova. PALDIES!

2018-02-27 15:05  |  Skatīts: 243x         Ieteikt draugiem       TweetMe