Sēnes stāsts

Rauga pankūku stāsts sākās jau iepriekšējā nedēļā, kad pagarinātās dienas grupiņas bērni lasīja info par raugu – sēni. Pirmdien, 19.februārī rauga stāsts turpinājās. Raugu izgaršoja. Visiem šī sēne lika vaigiem saviebties, vienīgi garām skrejošā skolotāja Silvija teica – tā ir manta. Bērni vēroja kā sēne atdzīvojas, jo tā bija sasaldēta. Iejauca rauga mīklu, sasedza to, lai ir silti. Šad un tad paskatījās, vai tā elpo. Elpoja, jo mīklas palika vairāk. Tas nozīmē, ka raugs ir dzīvs un tā veidojas mūsu maizīte. Visi bērni gribēja piedalīties pankūku gatavošanas procesā –ielikt pannā savu mīklas plācenīti, izcept to, nogaršot kopā ar sarūpēto ābolu-aroniju ievārījumu, pirms tam saklājot galdu kā viesībās. Neizpalika arī audzinošais moments – pēc sevis sakārtot vidi un nomazgāt savus traukus. Paldies par kopā gatavošanu un kopā būšanu. Aizkadrā par palīgiem darbojās ekoskolas brīvprātīgie.

Foto: I.Orlova un S.Saulīte

2018-02-21 15:34  |  Skatīts: 227x         Ieteikt draugiem       TweetMe