dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Advente - Ziemassvētku gaidīšanas laiks.


Četras gaišas svecītes
Silda mūs putenī bargā,
Četras dvēselītes
Mūsu cerības sargā.

     Iededzot pirmo sveci, ir sācies ceļš cauri Adventes laikam uz baltajiem Ziemassvētkiem, ir sācies ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam. Adventes laiks, kas parasti saistās ar vārdiem gaidīšanu un atnākšanu,  mieru, klusumu un pārdomām.
...
2017-12-07 15:09  |  Skatīts: 207x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Cilvēciskajai mīlestībai nav tautības, reliģijas un robežu. FOTO


Akcijas "Zvaigzne austrumos" mērķis ir līdz 4. decembrim savākt 6000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu, irākiešu un sudāniešu bēgļu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā un Ēģiptē. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati liecina, ka pasaulē ir vairāk kā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām. ANO to nodēvējusi par lielāko humāno krīzi pēdējās dekādēs. Šobrīd tā vienlaikus var kļūt par lielāko iespēju iejūtībai un cilvēkmīlestībai.
...
2017-12-01 15:21  |  Skatīts: 230x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini! Uzzini! Aizraujies!” Dricānu vidusskolā. FOTO


       Trešdien, 29.novembrī ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā tika organizēta tehniskās jaunrades diena “Izmēģini! Uzzini! Aizraujies!”. 
   
    Sadarbībā ar SIA ASPIRED komandu, kura jau vairākus gadus ir viena no starpdisciplināri praktisko darbu organizatoriem un izstrādātājiem Latvijā, Dricānu vidusskolā tika organizētas tehniski radošās darbnīcas visiem skolas 1.-9.klašu izglītojamajiem. Dricānu vidusskolas skolēniem piebiedrojās arī kaimiņu skolu – Gaigalavas pamatskolas un Jaunstrūžānu pamatskolas skolēni.

        Visas dienas garumā skolēni darbojās sešās tehniski radošajās darbnīcās, kurās, paši aktīvi iesaistoties, atraktīvi izglītojās, veidoja komandas garu, attīstīja sacensību prieku un kopumā veicināja interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās viennozīmīgi ir perspektīvas. Jaunāko klašu skolēniem bija iespēja izgatavot sev flaberi, atlecošās bumbiņas un kosmiskās raķetes, kuras nodarbības beigās pašrocīgi tika “palaistas kosmosā”. Vecāko klašu skolēni izgatavoja Led laternas, katapultas un mēģināja noskaidrot, kā var nopelnīt miljonu ar elektrisko spuldzīti.

    Paši nemaz nemanot un gudri izklaidējoties, skolēni darbnīcās apguva fizikas, mehānikas, ķīmijas, enerģijas un klimata pārmaiņu mācību tēmas! Viennozīmīgi šāds pasākums skolā veicināja radošu pieeju izglītībai un karjeras izvēli.

                                                                                                             Atbildīgā par projekta ieviešanu skolā I.Vilcāne

...
2017-11-30 11:51  |  Skatīts: 551x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Gribu turpināt mācīties


Divpadsmitajā klasē šogad mācības uzsāka Žans Silagails, kas daudzām meitenēm lika atskatīties, zēniem pārdomām savas manieres, ... Gribējām uzzināt vairāk par sajūtām, iespaidiem, plāniem utt.

1.Šogad Tu 12.klases mācības nolēmi turpināt Dricānu vidusskolā. Kāpēc tieši šī skola?
...
2017-11-22 18:05  |  Skatīts: 325x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Kā mēs sargājam Latviju?


    Latvijas mēnesis Dricānu vidusskolā sākās ar patriotisku  lekciju vidusskolēniem “Kā mēs sargājam Latviju?”, ko šogad Aizsardzības ministrija rīko sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotiem spēkiem, Jaunsardzes un informācijas centru un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.
...
Skatīts: 403x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Tev, Latvija!


    Novembris ir patriotisma jūtu, vīrišķības, drosmes un Latvijas mīlestības audzināšanas mēnesis.
    Šajā nedēļā biežāk pārdomājām – kas ir patriotisms, kādam jābūt patriotam? Vai tas ir moderni? Skolotāji uzdod jautājumus par to, ko tieši
...
2017-11-13 15:13  |  Skatīts: 289x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dricānu vidusskola ir viena deviņām izmēģinājumskolām, kas ir iesaisītjusies ESF projektā „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs”


 

Rēzeknes pašvaldība 2017.gada 11.septembrī ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu

Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

...
Komentāri (0)  |  2017-11-08 11:46  |  Skatīts: 670x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Vairāk pienākumu, lielāka atbildības sajūta


No 1.septembra ir pagājuši divi mēneši, kopš iepriekšējie divpadsmitie savas gaitas turpina citās mācību iestādēs. Novembris ir patriotisks mēnesis, tāpēc intervija tapa ar Agiju un Mārtiņu Tutāniem.

Vidusskolu esat pabeiguši pavisam nesen. Kas ir lielākā atšķirība starp „tad” un „tagad”?

...
2017-11-05 18:00  |  Skatīts: 291x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Mācību vizīte Daugavpils zinātkāres centrā ZINOO      OTRDIEN, 17.oktobrī
 Dricānu vidusskolas 2.-6.klases skolēni ESF projekta "ATBALSTS IZGLĪTOJAMO INDIVIDUĀLO KOMPETENČU ATTĪSTĪBAI" (projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros devās MĀCĪBU  VIZĪTĒ uz zinātkāres centru ZINOO Daugavpilī.
     Mācību vizītes laikā izglītojamie piedalījās 2 mācību nodarbībās “Lielās ķīmijas noslēpumi” un “EKO mašīnu veidošana”, kā arī izmantoja visas zinātkāres centra piedāvātās iespējas un izmēģināja daudzveidīgās iekārtas.
      Mācību nodarbībā "Lielās ķīmijas noslēpumi"  izglītojamie izveidoja lavas lampu, uzzināja, vai piemīt superspējas un pārbaudīja dažādu pārtikas vielu mijiedarbību aizraujošos praktiskos uzdevumos. EKO mašīnu veidošanas nodarbībā  izglītojamajiem lika aizdomāties par to, kuras mašīnas ir videi draudzīgākās, kāpēc tās šobrīd ir kļuvušas tik populāras. Katrs uzmeistaroja savu eko mašīnu un aizbrauca tik tālu, cik spēja nodrošināt tai enerģiju.
            Gan nodarbības grupās, gan individuālā darbošanās zinātkāres centrā skolēnos raisīja lielu interesi, sajūsmu un atklāsmi par iespēju dabaszinātnes apgūt aizraujošā veidā.
                                                                              Atbildīgā par projekta ieviešanu skolā Ilona Vilcāne


...
2017-10-20 14:14  |  Skatīts: 372x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Noslēgusies Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes konkursa par finansējuma piešķiršanu inventāra un aprīkojuma iegādei jaunatnes projektiem 2017. gadā realizācija.


   Dricānu vidusskolas Skolēnu parlaments piedalījās un realizēja projektu ”Skolēnu parlaments – skanīgs un vienots!”. Kopējā projekta summa 510 EUR. Tika iegādāta pārnēsājamā aktīvā akustiskā sistēma, mikrofons un statīvs, kas pielāgota āra apstākļiem un uzlabos tieši āra pasākumu kvalitāti Dricānu vidusskolā. Iegādājoties šo skaņu aparatūru, skolā organizētie pasākumi kļūs vēl daudzveidīgāki un kvalitatīvāki, par ko ir liels prieks. Bet tas nav viss. Projekta ietvaros tika iegādāti arī vienādi 20 krekliņi ar attiecīgo Dricānu vidusskolas apdruku. Šos krekliņus varēs izmantot gan Skolēnu Parlamenta pārstāvji, gan skolotāji, gan arī skolēni, kuri piedalās dažādos konkursos vai aktivitātēs un pārstāv Dricānu vidusskolu, kas ļaus sajusties vienotiem Dricānu vidusskolā.

...
2017-10-16 10:28  |  Skatīts: 229x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.