dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Pasaules labāko ziņu diena


   
   Pirmdien, 25. septembrī visos Latvijas reģionos notiks informatīvi izglītojoša akcija ilgtspējīgas attīstības un rīcības atbalstam “Pasaules labāko ziņu diena”.
     Akcija “Pasaules labāko ziņu diena” solidarizēsies ar līdzīgām akcijām, kas todien notiks vairāk nekā 50 Eiropas un pasaules valstīs. Akcija visas dienas garumā norisināsies 18 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās – Rīgā, Balvos, Cēsīs, Liepājā, Gulbenē, Kuldīgā, Brocēnos, Rēzeknē, Ogrē, Iecavā, Līvānos, Rēzeknes novadā, Kārsavas novadā, Rugāju novadā. No Rēzeknes novada akcijā “Pasaules labāko ziņu diena” piedalīsies jaunieši no Kaunatas vidusskolas, Nautrēnu vidusskolas, Dricānu vidusskolas un Audriņu pamatskolas.
...
2017-09-22 14:44  |  Skatīts: 122x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


“Rudens raža” pagarinatas darba dienas grupā. FOTO


            Ir pagājusi tikai  nedēļa kā sācies jaunais mācību gads, bet izglītojamie jau ir veiksmīgi adaptējušies skolā. Par to liecina pirmās pašu organizētās aktivitātes.
            Ļoti izzinoši un  atraktīvi 5.klases skolnieces 11.septembrī pagarinātās darba dienas grupas audzēkņiem noorganizēja plastilīna radošās darbnīcas “Rudens ražas novākšana”. Meitenes pašas bija sagādājušas gan plastilīnu veidošanai, gan sarūpējušas dāvanas pasākuma dalībniekiem. Audzēkņi no plastilīna izveidoja gan ābolu grozus, gan ziedus, gan aitiņu, gan suni, kurš palīdzot rakt kartupeļus. Katrs dalībnieks mācījās prezentēt savu mākslas darbu, kas arī labi izdevās!
...
2017-09-18 10:58  |  Skatīts: 218x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dzejas diena


Komentāri (0)  |  2017-09-14 11:48  |  Skatīts: 114x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Vītola fonds un Rigvir mūs mīl. FOTO


Piektdien, 8. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika svinīgs pasākums, kurā tika pasniegtas Vītolu fonda stipendijas, kuras nodrošina Rigvir holdings. Stipendiju konkursa mērķis ir sniegt atbalstu centīgiem vidusskolēniem pēdējā mācību gadā, lai sagatavotos studijām augstskolās. Stipendijas un piemiņas balvas saņēma 14 skolēni, kuru vidū bija mūsu 12.klases skolniece Keitija Kindzule
...
2017-09-13 11:51  |  Skatīts: 358x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Turpinās plīvot Zaļais karogs. FOTO


Līdz ar vasaru ir noslēgusies Ekoskolu izvērtēšana un var sākties nākamais piedzīvojums Ekoskolu progrmmā.
Žūrija cītīgi un ilgi vērtēja. 134 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Vēl 67 skolas saņems diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu. 
...
2017-08-31 18:01  |  Skatīts: 389x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Zinību diena


Komentāri (0)  |  2017-08-23 15:24  |  Skatīts: 249x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Ekoskolu Vasaras forums - plašākais vides izglītības pasākums pedagogiem. FOTO


No 8. līdz 10. augustam Kokneses internātpamatskolā notika plašs vides izglītības un pieredzes apmaiņas pasākums – Vides izglītības fonda organizētais Ekoskolu Vasaras forums.
Forumā pulcējās vairāk nekā 100 koordinatori Ekoskolām visā Latvijā, lai dalītos pieredzē, iepazītos ar aktualitātēm vides izglītībā un apgūtu, kā sniegt atbalstu jaunajiem vides līderiem. Pasākuma programmā tika iekļautas dažādas informatīvas un praktiskas aktivitātes, kuras vadīja pieredzējuši vides eksperti un lektori. To vidū –
...
2017-08-21 13:29  |  Skatīts: 386x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Zaļākā klase 2017. FOTO


Visu mācību gadu cītīgi vācot izlietotās baterijas, makulatūru, PET pudeles, korķus, saldējuma kociņus utt., skolēni un skolotāji krāja zaļos punktus. Visus apkopojot tika noskaidrots, ka ZAĻĀKAIS SKOLĒNS titulu saņēma Daniels Ceirulis (681 zaļie punkti) un ZAĻĀKĀ KLASE titulu ieguva 4.klase (1793 zaļie punkti). Kā tradīcija zaļākā klase pie skolas parkā iestāda arī kociņu. Šogad tā bija magnolija.
...
2017-08-03 12:59  |  Skatīts: 252x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Kopīgā ceļā uz zaļāku nākotni. FOTO


No 27. līdz 29. jūnijam Raunas pagasta z/s “Jaun-Ieviņas” pārstāvji no 52 projektā “Ēdam atbildīgi!” iesaistītajām Ekoskolām svinēja aizvadītajā mācību gadā kopīgi gūtos panākumus. Salidojums pulcēja gan projekta pirmā, gan otrā gada dalībskolas, kurām šī bija lieliska iespēja tuvāk iepazīties ar domubiedru pieredzi, sasniegumiem un problēmu risinājumiem, apmainīties ar idejām par turpmākām aktivitātēm, kā arī uzzināt daudz noderīga nākamajam gadam.
...
2017-07-04 19:23  |  Skatīts: 477x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Orintēšanās plus eko. FOTO


30.maijā Dricānu vidusskolas skolēni piedalījās orientēšanās sacensībās. Pavisam bija sagatavoti 10 kontrolpunkti. 1.-4.klasēm bija tikai jātrod 7 kontrolpunkti. Tuvākais kontrolpunkts bija, protams, pie skolas, tālākais pie Krācītes jeb Mazičas upītes. Sacensību mērķis bija vēl vairāk saliedēt klašu kolektīvus un labāk iepazīt skolas apkārtni. Visas klases startēja vienā laikā un kopā ar audzinātāju. Uzvarētājus noteica fiksējot sākuma un beigu laiku. Labākās klases tika apbalvotas ar diplomu un medaļu. Skolēniem šāda veida āra aktivitāte patika, un izteica vēlmi šāda veida pasākumu ieviest kā pavasara tradīciju. Noslēgumā, kā parasti, pavāres uz dzīvās uguns bija sarūpējušas ekozupu.

...
2017-06-04 12:28  |  Skatīts: 443x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.