dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Dalība Vislatvijas skolēnu JAUNRADES DARBU KONKURSĀ


    15.decembrī Galēnu pamatskolā notika Vislatvijas skolēnu JAUNRADES DARBU KONKURSA noslēguma pasākums, kurā notika konkursa dalībnieku apbalvošana.


     Konkurss jau vairākus gadus tiek organizēts sadarbībā ar Skolēnu Kultūrvēstures biedrību un Riebiņu novada domes un Roberta Mūka muzeja atbalstu. Šī gada tēma bija 
...
2017-12-19 13:25  |  Skatīts: 202x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


SKOLĒNU SARAKSTS "Esi Līderis" programmā 2017./ 2018.māc.g.


Dricānu vidusskolā programmu  “Esi līderis! ”  2017./2018.m.g. apgūst:

 1.Amanda Kalvāne

 2.Sabīne Ceirule

...
2017-12-19 10:23  |  Skatīts: 164x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Sasniegumi reģionālajā 1.ATKLĀTAJĀ VALODU OLIMPIĀDĒ


       Piektdien, 15.dcembrī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā notika LATGALES REĢIONA 1.ATKLĀTĀ VALODU OLIMPIĀDE. Olimpiādē piedalījās 119 skolēni no visa reģiona. Dricānu vidusskolu pārstāvēja divi 10.klases izglītojamie Gvido Igaunis un Iļja Gruznovs.
     
Šāda veida olimpiāde tika organizēta pirmo reizi un tajā dalībniekiem bija jāparāda savas zināšanas un prasmes 3 valodās - latviešu valodā, krievu valodā un angļu valodā. Tāpēc īpašs prieks un lepnums par mūsu skolēnu GVIDO  IGAUNI, kurš sīvā konkurencē izcīnīja godalgoto 2.VIETU
      PALDIES par ieguldīto darbu un atbalstu latviešu valodas un literatūras skolotājai Guntai Kazuševai, angļu valodas skolotājai Zigrīdai Zapānei un krievu valodas skolotājai Nataļjai Puzirevskai!
...
2017-12-18 10:46  |  Skatīts: 193x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


EKO egle ir atkal tapusi


Pagājušo gadu aizsākās jauna eko tradīcija - no izlietoto papīra dvieļu serdēm veidot EKO egli. Šogad ir tapusi cita egle, bet no tā paša izgatavojamā materiāla. Paldies visiem, kas vāca, veidoja un atbalstīja EKO egles tapšanu!


2017-12-15 12:51  |  Skatīts: 238x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Ziemassvētku tirdziņš


2017-12-12 09:38  |  Skatīts: 224x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Sasniegumi mācību priekšmetu OLIMPIĀDĒS 2017./ 2018.m.g. 1.semestrī


          Decembris ir ne tikai Ziemassvētku laiks, bet arī laiks, kad tiek uzsākta dalība mācību olimpiādēs. Dricānu vidusskolas skolēni šajā laika posmā piedalījās divās olimpiādēs un abās guva godalgotās vietas.

Rēzeknes novada pašvaldības DIPLOMS
–  10.klases skolniekam GVIDO  IGAUNIM par iegūto 1.VIETU Rēzeknes un Viļānu novadu apvienības angļu valodas olimpiādē, skolotāja Zigrīda Zapāne.


Rēzeknes novada pašvaldības DIPLOMS
–  12.klases skolniecei  KEITIJAI  KINDZULEI par iegūto 1.VIETU Rēzeknes un Viļānu novadu apvienības bioloģijas olimpiādē, skolotāja Sandra Saulīte.


Rēzeknes novada pašvaldības DIPLOMS
–  9.klases skolniekam  JĀNIM  VESPERAM par iegūto 2.VIETU Rēzeknes un Viļānu novadu apvienības bioloģijas olimpiādē, skolotāja Sandra Saulīte.
...
2017-12-08 16:05  |  Skatīts: 340x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Sasniegumi novada ERUDĪCIJAS KONKURSOS


       Novembris tradicionāli ir Latvijas mēnesis, tāpēc jo lielāks gandarījums, ka Dricānu vidusskolas skolēni Rēzeknes un Viļānu novadu apvienības erudīcijas konkursos par Latviju šogad ieguva godalgotās vietas.
       
       10.-12.klašu komanda
- Keitija Kindzule, Ralfs Bokta, Iļja Jeršovs, Iļja Gruznovs un Gvido Igaunis vidusskolas posma erudīcijas konkursā  “Ar sirdi Rēzeknes novadā 2017” ieguva 1.VIETU.
       
      8.-9.klašu komanda
- Jānis Vespers, Elīna Saulīte, Anda Švilpa, Jānis Dembovskis, Evija Brokāne pamatskolas posma erudīcijas konkursā “Mana Latvija  2017” ieguva 4.VIETU.        PALDIES skolotājai SILVIJAI LAIZĀNEI, kura teicami sagatavoja skolēnus erudīcijas konkursiem!
2017-12-08 16:03  |  Skatīts: 206x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Advente - Ziemassvētku gaidīšanas laiks.


Četras gaišas svecītes
Silda mūs putenī bargā,
Četras dvēselītes
Mūsu cerības sargā.

     Iededzot pirmo sveci, ir sācies ceļš cauri Adventes laikam uz baltajiem Ziemassvētkiem, ir sācies ceļš pretī Ziemassvētku brīnumam. Adventes laiks, kas parasti saistās ar vārdiem gaidīšanu un atnākšanu,  mieru, klusumu un pārdomām.
...
2017-12-07 15:09  |  Skatīts: 179x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Cilvēciskajai mīlestībai nav tautības, reliģijas un robežu. FOTO


Akcijas "Zvaigzne austrumos" mērķis ir līdz 4. decembrim savākt 6000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu, irākiešu un sudāniešu bēgļu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā un Ēģiptē. Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) dati liecina, ka pasaulē ir vairāk kā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām. ANO to nodēvējusi par lielāko humāno krīzi pēdējās dekādēs. Šobrīd tā vienlaikus var kļūt par lielāko iespēju iejūtībai un cilvēkmīlestībai.
...
2017-12-01 15:21  |  Skatīts: 202x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Tehniskās jaunrades diena “Izmēģini! Uzzini! Aizraujies!” Dricānu vidusskolā. FOTO


       Trešdien, 29.novembrī ESF projekta 8.3.2.2./16/I/001 Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros Dricānu vidusskolā tika organizēta tehniskās jaunrades diena “Izmēģini! Uzzini! Aizraujies!”. 
   
    Sadarbībā ar SIA ASPIRED komandu, kura jau vairākus gadus ir viena no starpdisciplināri praktisko darbu organizatoriem un izstrādātājiem Latvijā, Dricānu vidusskolā tika organizētas tehniski radošās darbnīcas visiem skolas 1.-9.klašu izglītojamajiem. Dricānu vidusskolas skolēniem piebiedrojās arī kaimiņu skolu – Gaigalavas pamatskolas un Jaunstrūžānu pamatskolas skolēni.

        Visas dienas garumā skolēni darbojās sešās tehniski radošajās darbnīcās, kurās, paši aktīvi iesaistoties, atraktīvi izglītojās, veidoja komandas garu, attīstīja sacensību prieku un kopumā veicināja interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās viennozīmīgi ir perspektīvas. Jaunāko klašu skolēniem bija iespēja izgatavot sev flaberi, atlecošās bumbiņas un kosmiskās raķetes, kuras nodarbības beigās pašrocīgi tika “palaistas kosmosā”. Vecāko klašu skolēni izgatavoja Led laternas, katapultas un mēģināja noskaidrot, kā var nopelnīt miljonu ar elektrisko spuldzīti.

    Paši nemaz nemanot un gudri izklaidējoties, skolēni darbnīcās apguva fizikas, mehānikas, ķīmijas, enerģijas un klimata pārmaiņu mācību tēmas! Viennozīmīgi šāds pasākums skolā veicināja radošu pieeju izglītībai un karjeras izvēli.

                                                                                                             Atbildīgā par projekta ieviešanu skolā I.Vilcāne

...
2017-11-30 11:51  |  Skatīts: 470x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.