dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Dricānu vidusskola NBA junioru līgā startēs kā New York Knick.


Šodien, 9. novembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā notika NBA Junioru līgas trešās sezonas drafta ceremonija, kuras laikā katrai skolas komandai tiks pielozēts NBA klubs, kuru tā pārstāvēs. Spēlētāji un spēlētājas saņems spēļu kreklus ar izlozētās NBA komandas simboliku.

NBA Junioru līgas turnīrā piedalās vispārizglītojošo skolu komandas, kurās kopā spēlē meitenes un puiši. Šosezon pirmo reizi Latvijā turnīrs tiek rīkots divās grupās, kas nosauktas NBA spēlējošo Latvijas basketbolistu vārdos.

...
2018-11-09 14:30  |  Skatīts: 92x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Rakstu rakstiem Tēvu zeme


2018-11-09 11:03  |  Skatīts: 135x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


Radīsim svētku sajūtu kopā!


 

 

2018-11-02 14:46  |  Skatīts: 265x         Ieteikt draugiem       TweetMe    


ČUDI RUDI, MIĶELĪTI!


   Jau vairākus gadus septembra beigās Dricānu kultūras nama vadītāja Genovefa sākumskolas skolēnus aicina uz kopīgu Miķeļdienas svinēšanu. Arī šajā rudenī bērni bija ļoti priecīgi par saņemto ielūgumu.

   Šoreiz skolēniem bija dots uzdevums – mājās no dabas materiāliem izgatavot Miķeli. Kādas interesantas idejas tur parādījās! Paldies vecākiem par palīdzību! Noteiktajā pēcpusdienā kultūras namā mūs sagaidīja ļoti aktīvs Miķelis. Viņš stāstīja par minēto svētku svinēšanu senāk, iepazīstināja ar ticējumiem, uzdeva mīklas, organizēja rotaļas, cienāja ar āboliem, medusmaizi un siltu tēju, groziņā atradās arī kāda konfekte. Interesantākā likās aktivitāte, kad Miķeļa teikto vajadzēja vizualizēt. Pieliekot klāt audzinātāju idejas, katras klases nelielie priekšnesumi sanāca acij un ausij baudāmi.

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


MACĪBU VIZĪTE bērnu zinātnes centrā TEHNOANNAS PAGRABI


   OTRDIEN, 16.oktobrī  Dricānu vidusskolas 4.-6.klases skolēni ESF projekta "ATBALSTS IZGLĪTOJAMO INDIVIDUĀLO KOMPETENČU ATTĪSTĪBAI" (projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001) ietvaros devās MĀCĪBU  VIZĪTĒ uz bērnu zinātnes centru TEHNOANNAS  PAGARABI Rīgā.

       Mācību vizītes laikā skolēniem bija iespēja piedalīties ne tikai aizraujošās nodarbībās Rīgas bērnu zinātnes centrā, bet arī tematiskā ekskursijā ar gidu  Likteņdārzā  Kokneses pagastā.

      Bērnu zinātnes centrā “Tehnoannas pagrabi” tika piedāvātas vairākas izglītojošas, zinātni popularizējošas interaktīvas izstādes, kurās apvienojās pedagoģija, zinātne un māksla. Centra  apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja novērot, kā atdzīvojas rotaļlietas un darbojas modeļi un objekti, kas ļauj iepazīt cilvēka maņu orgānu darbību – greizie spoguļi, māja bez sienām, kaleidoskopi, planetārijs un daudz kas cits. Radās iespēja iepazīt sevi un apkārtējo pasauli, darbojoties dažādās izzinošās atrakcijās, uzdevumos un spēlēs. Priecēja tas, ka skolēni nodarbību laikā darbojās ar lielu interesi, aizrautību un sajūsmu, jo viss, arī netveramais un mākslinieciskais, tika pamatots eksaktās un dabas zinātnēs.

       Bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” ekspozīcijas ir ne tikai kā "ideju banka" skolu pedagogiem, bet tās ir arī iedvesmas avots ģimenēm un konsultāciju vieta dažādu profesiju pārstāvjiem.

...
2018-10-19 11:10  |  Skatīts: 142x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Ar sirdi Rēzeknes novadā


    16. oktobrī notika Rēzeknes novada erudīcijas konkurss vidusskolu komandām “Ar sirdi Rēzeknes novadā ”. Šoreiz savas zināšanas par Rēzeknes novadu pārbaudīja astoņas vidusskolu komandas. Spraigā cīņā DRICĀNU VIDUSSKOLAS komanda izcīnīja 2. VIETU.

    PALDIES skolotājai SILVIJAI LAIZĀNEI par atbalstu.

...
2018-10-18 15:39  |  Skatīts: 189x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


6.klases MEŽA EKSPEDĪCIJA


     Lai dažādotu dabaszinību apguves mācību procesu un apgūtu zināšanas par meža nozīmi un kopšanu Latvijā, 15.septembrī Dricānu vidusskolas 6.klases skolēni kopā ar skolotāju Ilonu Vilcāni  dabaszinību stundu ietvaros devās  MĀCĪBU  VIZĪTĒ uz kokaudzētavu z/s “Taudejāņi” Lendžu pagastā, kur  piedalījās mācību nodarbībās ar demonstrāciju “Meža ekspedīcija kopā ar Latvijas Valsts Meži”.

Pirms došanās ekspedīcijā skolēniem tika novadītas ievadnodarbības, veikta drošības instruktāža un atbilstoši sagatavošanās darbi.

            Ļoti paveicās, ka ekspedīcijas dienā spīdēja silta saulīte un bija tīri vasarīgi laikapstākļi! Ierodoties Taudejāņu mežā, ekspedīcijas dalībniekus sagaidīja “Latvijas Valsts Meži” pārstāvis, kurš informēja par norises gaitu un izsniedza katram speciāli sagatavotu ekspedīcijas darba burtnīcu, zīmuli un aproci.

            Ekspedīcija sastāvēja no 10 stacijām, kuras bija jāatrod, orientējoties mežā pēc speciālām norādēm. Katrā stacijā sagaidīja kāds “Latvijas Valsts Meži” darbinieks, kurš rosināja skolēnus aktīvi darboties, gūt jaunas zināšanas, prasmes un sadarboties. Katrā stacijā bija jāveic dažādi, stacijas nosaukumam atbilstoši uzdevumi:

  1. Iepazīstam meža zinātni!
  2. Skaitām kokus!
  3. Kopjam jaunaudzes!
  4. Retinām mežu!
  5. Mērām koku augstumu!
  6. Aizsargājam mežu!
  7. Atklājam koksnes produktus!
  8. Atpūšamies dabā!
  9. Būvējam zaļi!
  10. Nosakām koku vecumu!                                  

         Ekspedīcijas noslēgumā visi dalībnieki varēja baudīt pikniku. Kopumā meža ekspedīcija bija ne tikai izglītojošs un izzinošs pasākums, bet arī jauka iespēja atpūsties un nepiespiesti mācīties neierastā vidē. PALDIES “Latvijas Valsts Meži” par sagādāto iespēju un lielisko organizāciju!

Dabaszinību skolotāja Ilona Vilcāne

...
Skatīts: 251x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dricānu vidusskolai piešķirts Latvijas Ekoskolas sertifikāts


14. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu piešķiršana.
...
2018-10-11 18:34  |  Skatīts: 93x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Kā strādā inženieri?"


          2018.gada 9.oktobrī Dricānu vidusskolā norisinājās Karjeras izglītības pasākums ( Eiropas sociālā fonda projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001) „Kā strādā inženieri?” Pasākumā piedalījās skolēni no 1. – 4.klasēm.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 280x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Karjeras attīstības atbalsta pasākums „Kā nesabojāt savu karjeru, pirms tā ir sākusies."


 

      2018.gada 9.oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros, arī Dricānu vidusskolā norisinājās kārtējais karjeras izglītības pasākums (Eiropas sociālā fonda projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001)Kā nesabojāt savu karjeru, pirms tā ir sākusies”. Pasākumā piedalījās skolēni no 7. – 9.klasēm, kā arī skolēni no projektā neiesaistītās skolas – Jaunstrūžānu pamatskolas.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 290x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.