dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Rīcības dienu gaidot - diedzējam Rīcības asnus

Globālā Rīcības di
ena nav vairs aiz kalniem un tās vienojošā tēma – veselīga, vietējā un ekoloģiskā pārtika. 2.oktobrī jau aizsākās Vides izglītības fonda un Ekoskolu programmas organizētā akcija Veseli ēduši! Zaļas un veselīgas pusdienas Latvijas nākotnei.

            Šogad Rīcības diena notiks 7.novembrī, tās ietvaros jaunieši no visas pasaules parādīs, ka ir iespējams ar pavisam vienkāršām metodēm padarīt savu ikdienu videi draudzīgāku. Pirmā Globālā Rīcības diena notika pērn, un tajā piedalījās 35 valstis, 1037 skolas un vairāk kā pusmiljons dalībnieki no visas pasaules. Stāsti, video un attēli no visas pasaules tika publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājasalapā: www.eco-schools.org/wda, lai skolēni un skolotāji varētu aplūkot cits cita veikumu un iedvesmoties tālākai rīcībai.

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Bibliotēkas misija


Bibliotēkas misija – būt par stabilu atbalstu lietotājiem mācību un pašizglītošanās procesā

 

        Ieteikt draugiem       TweetMe    


Kļavlapu veidojumi DricānosŠogad rudens ir dāsns, dāvājot saules starus un lapu zeltu. Un Dricānu vidusskola, kā jau ekoskola, māk to izmantot.

   Iepriekšējos gadus rudenī pie skolas veidojām ziedu paklājus, taču šogad radās jauna ideja - kompozīcijas no skaistajām kļavlapām! Katra klase salasīja zeltainās lapas un no tām veidoja dažādas figūras, uzrakstus. Tagad pie mūsu skolas ir atrāpojis zirneklis, uzspīdējusi saule, atlīdis tārps u. c. Katru rītu, tuvojoties skolai, jau pa gabalu redzami mūsu veidojumi no dabas materiāla, skatāmies un priecājamies.

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pie Dricānu vidusskolas plīvo Zaļais karogs4. oktobrī svinīgā un sirsnīgā pasākumā pie Dricānu vidusskolas mastā 

tika uzvilkti divi karogi – Ekoskolu Zaļais karogs un Eiropas Savienības 
karogs. Skolas pagalmā pulcējās skolas bērni, vecāki un darbinieki. Kā 
zināms, Zaļais Karogs ir Ekoskolu programmas simbols. Tas tiek piešķirts 
...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Labo darbu diena


 Vai esam dzirdējuši gudru atziņu - ja gadās defekts, tas ir jāpārvērš par efektu? Tieši tā rīkojas Dricānu vidusskolā.
Kad uzzinājām, ka plānoto remontdarbu dēļ 24.septembrī tiks pārtraukta elektrības piegāde skolai (līdz ar to mācību procesa norise būs neiespējama), ātri radās ideja rīkot Labo darbu dienu.
Skolēni un pedagogi devās palīgā pagasta iedzīvotājiem, uzņēmējiem, kā arī uzkopa pagasta teritorijas kultūrvēstiriskos objektus. Kāda klase novāca galda bietes, kāda stādīja ābelītes, kāda iekārtoja atpūtas vietu Krācītes krastā, kāda sakopa represēto piemiņas vietu, Boļeslava Brežgo pieminekļa apkārtni, baznīcas dārzu, daži grieza salātus vientuļai pensionārei utml.
...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Trīs izstādes Dricānu vidusskolāŠonedēļ (2.septembris - 7.septembris) Dricānu vidusskolā aplūkojamas trīs izstādes. Eko skolas aktivitāšu ietvaros apskatei izstādītas  78 dāliju šķirnes. Tik daudz un dažādas tās zied Dricānu vidusskolas skolotāju, skolēnu un vecāku dārzos. Savukārt  netradicionālajā ābolu izstādē var aplūkot nekad agrāk nedzirdētas šķirnes, piemēram, Škūškovas gleizdainie, Dricānu biezie, Dzeņagola apdauzītie, Piļcines vēsturisiei u.c.  Ābolu šķirņu nosaukumus veidoja eko skolas  dalībnieki, veiksmīgi izmantojot Dricānu pagasta vietvārdus.
...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu atzīmēšana Dricānos         Šogad paiet 65 gadi, kopš komunistiskā režīma veiktajām politiskajām represijām pret Latvijas pilsoņiem 1949.gada 25.martā.

Lai sekmētu skolēnu vēsturiskās atmiņas veidošanos un pilsonisko līdzdalību, Dricānu vidusskolā tika organizēti dažādi piemiņas pasākumi:
  • Tematiskas klases stundas “Varmācīgais ceļš uz Austrumiem”
...
        Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dricānu vidusskolas skolotājiDricānu vidusskolas skolotāju kolektīvs 2017/2018.m.g.Skaidrīte Strode - skolas direktore, ģeogrāfijas sk.9.-11.kl.


Ilona Vilcāne - d.v. izglītības jomā, logopēds, dabaszinību sk.3.,5.kl., matemātikas sk.3.kl.


Iveta Dembovska- d.v.audzināšanas jomā, 

...
2014-03-28 15:33  |  Skatīts: 6709x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.Sportojam


2014-03-26 19:44  |  Skatīts: 317x         Ieteikt draugiem       TweetMe