dricanu-vidusskola: DVS--->EKO

 Latviski По русский In English

Vides svētki "Būt zaļiem". FOTO


26.maijā SIA ALAAS kopā ar sadarbības partneriem pirmo reizi organizēja vides svētkus ,,Būt zaļiem!’’. Svētki tika organizēti īpaši skaistā vietā – Lūznavas muižā.
Svētku ideja ir caur dažādām piedāvātajām aktivitātēm palīdzēt aizdomāties par vides saudzēšanas iespējām , lai mūsu Latvija dienu no dienas kļūtu tīrāka, zaļāka, skaistāka. Lai mēs visi ikdienā rīkotos videi draudzīgi un atbildīgi, veidojot mūsu kopējo tagadni un nākotni.
...
2017-06-02 18:47  |  Skatīts: 340x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Topi par pavāru! Latgales kulinārais mantojums.


     Karjeras izglītības atbalsta  pasākuma Meistarklase “Topi par pavāru: Latgales kulinārais mantojums” ietvaros 25. maijā Dricānu  vidusskolas skolēni viesojās Gaigalavas pagasta zemnieku saimniecībā “Krēsle”, lai tuvāk iepazītos ar pavāra profesiju. Saimniece Margarita Kaļva mūs iepazīstināja ar šī aroda priekšrocībām un trūkumiem. Uzzinājām un pierakstījām receptes, ēdienu sastāvdaļas, un dažādus profesionālus “knifiņus”, lai gatavotais mielasts vienmēr sanāktu garšīgs.
...
2017-06-01 13:51  |  Skatīts: 261x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Putras diena. FOTO


            Meteņi, atkarībā no kultūrvēsturiskā novada, tiek saukti dažādos vārdos – par Meteņiem, Vastlāviem, Lastvāgiem, Miesmešiem, Miezmežu dienu, Aizgavēni, Buduļu vakaru, Pīrāgu dienu, Saules svētkiem, Pankūku dienu vai Masļenicu. Jāmin arī fakts, ka senāk senlatviešu vārds meti apzīmēja laika griežus, tādēļ arī Meteņi, kas ir viens no laika griežu punktiem, ir nosaukti tieši tādā vārdā. Meteņos, kā jau laika griežos, noslēdzās ziemas darbi, un sākās pavasara darbi. Meteņiem, tāpat kā vairākumam senlatviešu svētku, ir jautrs raksturs. Meteņi tiek gaidīti ar prieku, jo ikviens gaida pavasari, bet tieši Meteņi ir tie svētki, kas simbolizē tā tuvošanos. Līdz ar Meteņiem beidzas garie un tumšie ziemas vakari, un cilvēku skatījums uz dzīvi arīdzan kļūst gaišāks un priecīgāks, un ne velti, jo Meteņu laikā dienas arī ir kļuvušas garākas un saulainākas. Šī ir tā diena, kurā arīdzan turpinās mielošanās ar dažādiem tradicionālajiem ēdieniem. Meteņos senlatviešu galdi teju vai lūza no ēdienu pārpilnības un dažādības, jo Metenim nepiederas nākt ciemos ar tukšām rokām. Metenis vienmēr ierodas ar miežu un kaņepju plāceņiem un slokātņiem jeb plāceņiem ar pildījumu, kā arī ar cūkas galvu

...
2017-05-29 18:27  |  Skatīts: 430x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Pēdējais skolas zvans


Skaistākie sapņi  iekrīt Jums plaukstās –nelūdzot, neprasot, negaidot...
Skaistākās zvaigznes  atspīd Jums naktī-atmirdzot rotājot līksmojot....
Visskaistākie vārdi atplaukst Jums sirdī-pavadot sagaidot novēlot...
Skaistākās cerības, piedzimst no jauna-

...
2017-05-17 09:28  |  Skatīts: 422x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


100 ozoli Latgalei


     Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā un Latvijas simtgades gaidās Dricānu  vidusskola, sadarbībā ar Dricānu pagasta pārvaldi un Latvijas Valsts mežiem, pulcējās uz ozolu stādīšanas pasākumu “100 ozoli Latgalei”. Skolas kalna alejā tika iestādīti 25 ozoli kā spēka, izturības un ilgmūžības simbols, kas padara Latviju skaistāku un zaļāku, jo šobrīd svarīgi ir ne tikai saglabāt pagātnes mantojumu, bet mudināt jauno paaudzi radīt jaunas vērtības, kas paliks nākamajām paaudzēm.
...
2017-05-13 15:21  |  Skatīts: 448x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Noslēdzas "Tīrai Latvijai" konkursi


Apkopoti nolietoto bateriju konkursa rezultāti – pārstrādei nodotas 34 tonnas 403 kilogramus izlietoto bateriju!
Ar rekordlieliem rezultātiem noslēgusies “Zaļā josta” ikgadējā Vislatvijas izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” vienpadsmitā sezona. Apvienojot teju 75 tūkstošus skolēnu, konkursā piedalījušās 317 izglītības iestādes no visiem Latvijas reģioniem, kuru audzēkņi savāca un nodeva pārstrādei 34 tonnas 403.86 kilogrami izlietoto bateriju.
...
2017-05-09 18:28  |  Skatīts: 234x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dricānu vidusskola - vēstnieku skola


Lai veicinātu jauniešu apziņu par sevi kā Latvijas un Eiropas nozīmīgu daļu, rosinātu vēlmi izprast sabiedrībā notiekošo un radītu vēlmi līdzdarboties sabiedrības procesos, Dricānu vidusskola (Eiropas Parlamenta vēstnieks skolā) iesaistījās Eiropas Parlamenta radītā sadarbības platformā "Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas". Projektu jau veiksmīgi novērtējušas skolas sešās pilotprojekta valstīs - Francijā, Vācijā, Īrijā, Itālija, Polijā un Spānijā. 2017.gadā projektu plānots ieviest visās 28 ES dalībvalstīs. Tā mērķis ir izveidot “Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu” tīklu ar mērķi stiprināt skolēnu izpratni par Eiropas Savienību un Latviju tajā, kā arī veicinātu skolēnu līdzdalību sabiedrības procesos.
...
2017-05-02 20:30  |  Skatīts: 235x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


SILTUMS NO ACĪS IEDEGTAJĀM PRIEKA LIESMIŅĀM. FOTO


Lieldienas, svarīgi kristiešu, gaismas uzvaras pār tumsu, olu krāsošanas un šūpošanās svētki, pagājušas. Katrā ģimenē šīs dienas svinēšanas tradīcijas ir savādākas. Bet kā jūtas cilvēki, kuriem nav ģimenes vai tie, kuri dažādu iemeslu dēļ atrodas tālu no tās?
Tādēļ atsvētes priekšvakarā mēs, Dricānu vidusskolas 4.klases audzēkņi, bijām ciemos Pilcenes veco ļaužu pansionātā. Lielās talkas aktivitātes nesanāca sniega un auksto laika apstākļu dēļ, bet šajā dienā mēs jutām siltumu, kurš staroja no pansionāta iemītnieku acīs iedegtajām prieka liesmiņām.
...
2017-04-29 15:13  |  Skatīts: 277x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


"Garšīgie likumi" Dricānu vidusskolā. FOTO


Dricānu ekoskola kopā starpnovadu skolām - Eglaines pamatskolu, Mežvidu pamatskolu, Stacijas pamatskolu, Rugāju novada vidusskolu, Balvu Valsts ģimnāziju, Robežnieku pamatskolu, Vestienas pamatskolu 25.aprīlī mācījās garšīgi. Ekopasākums „Garšīgie likumi” notika sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā. Jolanta Bogustova informēja par Eiropas lēmējinstitūcijām, valsts, pašvaldību un ēdināšanas nozares speciālistu lomu rūpēs par drošu pārtiku Latvijā un viņa līdzdarbojās, mudināja skolēnus uz diskusiju. Tas skolēniem un arī pedagogiem par dažām lietām lika aizdomāties un raudzīties mazliet savādāk. Klātesošie saņēma informatīvus materiālus par Eiropas Savienību, Parlamentu. Secinājām: cik tomēr par daudzām lietām mēs daudz ko nezinām. Piem., varavīkšņu konfektēm „Skittles” kā dabīgo krāsvielu izmanto vabolīšu cietos spārnus.
...
2017-04-29 13:30  |  Skatīts: 605x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


MĀCĪBU EKSKURSIJA


          20. aprīlī Dricānu vidusskolas 1. un 2. klase kopā ar audzinātāju un skolotāju Ilonu devās mācību ekskursijā uz Dabas izglītības centru „Rāzna”, lai piedalītos izglītojošā mācību nodarbībā „Atkritumi, to šķirošana”.
               Saulītes lutināti, baudījām Rāznas nacionālā parka skaistumu - uzkāpām skaistajā Mākoņkalna virsotnē un lūkojāmies Rāznas ezera plašumos.
             Paldies DIC "Rāzna" dabas speciālistei Regīnai par nodarbību un jauko stāstījumu!

                                                                                                                    sk. Kristīne


2017-04-27 16:00         Ieteikt draugiem       TweetMe